Sürgülü Soğuk Depo Kapıları

Sürgülü soğuk depo kapılar, 0.50 mm kalınlığında iki sac arasına yüksek basınçlı olan poliüretan makinelerde 40-42 kg/ m³ yoğunluğunda poliüretanın enjekte edilmesi ile üretilmektedir. Soğuk hava deposunun sıcaklık derecelerine göre kapı kalınlıkları 8, 10, 12, 15 ve 20cm olacak şekilde değişmektedir.

Sürgülü soğuk depo kapılarının üretiminde yüzey malzemeleri RAL 9002 boyalı polyester kaplı galvaniz sac ile imal edilmektedir. Müşteri talebine göre PVC kaplı, galvaniz sac ya da 304 Cr-Ni paslanmaz sac olarak da imal edilebilmektedir. Sürgülü soğuk depo kapıları, genellikle gıda soğuk odalarında tercih edildiği için bu tip kapıların hijyenik, HACCP kuralına uygun, anti-bakteriyel malzemeleri ile üretilmektedir. Sürgülü kapılar genellikle 150cm x 220cm boyutlarında kullanılmaktadır. Ancak tercihe göre 90 cm x 190 cm boyutlarından başlayarak daha geniş ölçülü boyutlarda üretimi yapılabilmektedir.

 Sürgülü Soğuk Depo Kapılarının Özellikleri Nedir? 

– Sürgülü kapılar, sadece soğuk hava depolarında değil, ısı yalıtımının gerektiği diğer alanlarda da kullanılabilmektedir.
– Sürgülü kapılar, müşterinin talebine göre sağa ya da sola açılır olacak şekilde ayarlanabilmektedir.
– Müşterinin tercihine göre sürgülü kapının üzerine konulan gözetleme penceresi sayesinde kapıyı açmadan deponun içerisinde bulunan ürünlerin kontrolü sağlanabilmektedir.
– Sürgülü kapılarda kullanılan özel makara sayesinde pratik kullanım sağlanmaktadır.
– Sürgülü kapılar, tercih edilecek soğuk odanın boyutuna göre kalınlıkları ve boyutu değişmektedir.

Sürgülü kapılar, kayar ray sistemi boyunca sağ ve sola kaydırma hareketi uygulanarak silindirler üzerinde hareket ettirmesi ile çalışmaktadır. Ayrıca sürgülü kapılarda sızdırmazlığın sağlanması için kapının hava almayacak şekilde kapatılması gerekir. Bu sebeple kapının ağırlık birimi ve sıkıştırma silindirleri bastırma işlemi sayesinde sızdırmazlık sağlanacak şekilde kapanmaktadır. Sürgülü kapılar, manuel, otomatik, elektrikli sürgülü kapı gibi birçok modeli bulunmaktadır. Diğer model türleri arasında ise tercihe göre radar, fotoseller, manyetik döngüler, uzaktan kumanda ile kontrol edilen kapılar soğuk hava depolarında tercih edilmektedir.

Kısacası sürgülü soğuk depo kapıları, bulunduğu soğuk odanın muhafazasını, güvenliğini ve kullanım kolaylığını sağlamaktadır. Sürgülü kapıların tercih edildiği soğuk odanın büyüklüğüne göre boyutları da değişkenlik göstermektedir. PVC ile paslanmaz yüzeylerden imal edildiğinden uzun vadede kullanım imkânı sağlamaktadır. Yazımız ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

admin

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destek
Merhaba Fark Soğutma